“Za każdym razem”

Za każdym razem, gdy mówisz, że weterynarze koszą kasę lub są “zbyt drodzy” lub po prostu robią to dla pieniędzy.

Za każdym razem, gdy odmawiasz wszelkiej diagnostyki, a jednocześnie chcesz wiedzieć “co jest nie tak z moim zwierzakiem”.

Za każdym razem, kiedy jesteś w towarzystwie lub w innym miejscu, gdy okazuje się, że ktoś jest lekarzem weterynarii i prosisz go o bezpłatną poradę na temat Twojego Zwierzęcia.

Za każdym razem, gdy czujesz się usprawiedliwiony, publikując negatywną opinię o lecznicy lub weterynarzu, podczas gdy wszystko zostało zrobione zgodnie ze standardami lecz

enia, ale Twoje Zwierzę i tak umarło.

Za każdym razem, gdy brak profilaktyki z Twojej strony doprowadził do przedwczesnej śmierci Twojego Zwierzaka, a ty mimo to winisz weterynarza.

Za każdym razem, kiedy lekarz przychodzi wcześniej i musi zostać do późna (poza tym pracując przez 80 godzin tygodniowo), ponieważ Twój Zwierzak, który był chory już kilka dni temu “nagle” potrzebuje natychmiastowej pomocy chwilę przed zamknięciem lecznicy, gdy żądasz, aby Cię przyjęto i tak, twierdząc, że inaczej weterynarz nie ma serca bo nie chce o tej porze leczyć Twojego Pupila.

Za każdym razem, gdy ktoś narzeka na koszty opieki weterynaryjnej, porównując medycynę ludzką z ubezpieczeniem, z kosztami posiadania zwierząt.

Za każdym razem, gdy ktoś nie płaci rachunku i uważa, że ​​ma do tego prawo, ponieważ posiadanie zwierzaka jest jego “prawem”.

Za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do kliniki i grozi “pozwę cię, jeśli popełnisz jeden błąd z moim zwierzakiem”.

Za każdym razem, gdy dyplomowany weterynarz patrzy na swoje koszty i zobowiązania finansowe, a słucha klientów, którzy jeżdżą Mercedesami i BMW skarżących się na koszty kastracji, uwzględniającej odpowiednią opiekę anestezjologiczną i leczenie bólu.

Za każdym razem – jesteś częścią problem

u.

Problemem jest depresja i skłonności samobójcze u weterynarzy. Większość lekarzy weterynarii poszła na takie studia, ponieważ im zależy. Mają powołanie, ale są też ciemne strony i cena jaką płacą za swoje zaangażowanie, współczucie i wrażliwość.

Pomyśl zanim coś zrobisz lub powiesz.

(“Every time”  Tracy Mclelland Smith, tłumaczenie – lek. wet. Karolina Kijek)